Każde Twoje zamówienie to prowizja dla artysty!

Zespół Artiglo / 20.10.2016

10 najbardziej inspirujących artystów na Instagramie

Poznaj 10 artystów, których historie pokazują, że warto robić to, co się kocha oraz ciężko pracować. Dzięki latom nauki i szlifowania swojego stylu, stali się znanymi i docenianymi designerami, zawodowo realizującymi swoją największą pasje – projektowanie. Sprawdź nasze zestawienie 10 najbardziej inspirujących artystów na Instagramie i daj się ponieść wyobraźni.

1. Sam Kalda 

Ilustrator i kociarz w jednym. Urodzony i wychowany w Południowej Dakocie, co – jak sam twierdzi – brzmi bardziej egzotycznie, niż jest w rzeczywistości. Uzyskał dyplom BFA z malarstwa na SUNY Purchase Collage, ukończył Yale Norfolk Summer School of Art oraz studia wyższe na The Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku. Pracuje w The Bakery, kreatywnej przestrzeni i galerii na Brooklynie, gdzie pomimo nazwy, nie zajmuje się pieczeniem chleba, a malarstwem i ilustracją. Uczy też na Queens College. Jak na miłośnika kotów przystało, przelewa swoją miłość na papier, chwytając za serca tysięcy innych pasjonatów futrzaków. W swoich pracach skupia się też na architekturze i mapach.

Sam Kalda 6

2. Sarah Bennig

Amerykańska artystka, pochodząca z Baltimore, pracująca w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii. Ukończyła School of the Art Institute of Chicago i otrzymała tytuł BFA na kierunku Włókna i Materiały. Zaraz po zakończeniu studiów w 2013 roku, odkryła swoja miłość do haftu. Hobby szybko zamieniło się w pasję i główną pracą zarobkową. Obecnie Sarah jest rezydentką w programie VARDA Artist Residency w Kalifornii. Sprawdź jej niesamowite prace inspirowane roślinami i sztuką antyczną.

Sarah

3. Margaux Carp

Ilustratorka i twórczyni druków, działająca w ramach Animaux Circus studio w Londynie oraz w ramach kolektywu Puck. Studiowała w Paryżu i Surrey. Jak twierdzi, spędziła swoje wczesne lata dorosłości na grach w pokera i rozwoju unikalnego stylu graficznego, w którym wykorzystuje różne media – od ołówków, po farby w spreju. Przedstawia swoje prace w wersjach 2 i 3D, a także na wielkoformatowych muralach. Jak sama twierdzi, inspiruje się spotkaniami z naturą oraz opowieściami ludowymi i rozmowami z kotami na ganku.
Margaux Carp4. Lisa Perrin

Doceniana i nagradzana ilustratorka, projektantka i edukatorka. Jej praca została uhonorowana m.in. przez The Society of Illustrators, American Illustration, 3X3 Magazine, oraz Print Magazine. Pracuje dla takich marek jak: Anthropologie, Penguin Random House, Harper Collins, Macmillan, The Saturday Evening Post, Buzzfeed.com, Nobrow, Scout Books, Kripsy Kreme czy The American Visionary Art Museum. Lisa w swoich pracach bada i interpretuje świat w nowy sposób, łącząc humor z ciemnością i piękno z dziwnością.

Lisa Perrin5

5. Rok Hodgson

Brytyjki projektant i ilustrator. Urodził się w 1988 roku w południowej Anglii, obecnie mieszka w Bristolu, gdzie – jak mówi – spędza całe dnie na robieniu bałaganu i zmienianiu go w twórcze projekty. Pablo Picasso, John Cage i The Beach Boys to jego inspiracje do działania. Poza desingem, interesuje się psychologią, jeździ na deskorolce i kolekcjonuje „dziwne” zabawki.

Rob Hodgson

6. Jannie Phan

Niezależna freelancerka na pełny etat, specjalizująca się w pracach konceptualnych. Pochodzi z kanadyjskich prerii, obecnie mieszka i pracuje w Toronto. Tworzy głównie rysunki oraz ziny, miłuje się też w fotografii roślin. Uwielbia pływać i spędzać czas ze swoim współlokatorem – kotem Ordinem.

Jeannie Phan10

7. Gabriel Moreno

Niezwykle popularny artysta z Madrytu. Znany jest głównie z pracy jako ilustrator do reklam. Tworzy też charakterystyczne obrazy, których głównym tematem jest kobiece piękno. Wykorzystuje różne narzędzia, od ołówków, markery, po akwarele i cyfrowe techniki.

Gabriel Moreno5

8. Paulina Ciecholewska

Jedyna Polka w naszym zestawieniu. Tworzy charakterystyczne ilustracje i uwspółcześnia znane dzieła wielkich malarzy. Współtworzy projekt Dobre Sztuki.

Dixi
9. Luke Dixon

Ilustrator i właściciel marki odzieżowej The Bearhug, założonej przez Luka w 2011 roku po tym, gdy przekonał się, że jego projekty są na tyle charakterystyczne i oryginalne, że nie pasują do obecnego rynku odzieżowego. Postanowił więc stworzyć The Bearhug, firmę która odniosła sukces i dalej się rozwija. Luke przykłada niezwykłą uważność do szczegółów, zarówno w swoich projektach jak i oferowanych produktach. Designer współpracował do tej pory z takimi markami jak Nike, Wieden+Kennedy, HYPE czy Brutus.

Luke Dixon

10. Lauren Hom

Projektantka i podróżniczka, urodzona w Kalifornii, zamieszkała na Brooklynie. Jej twórczość charakteryzuje się ciepłymi, jasnymi kolorami. Twierdzi, że jest najszczęśliwsza, gdy pracuje. Jeśli jednak tego nie robi, piecze pyszne rzeczy. Jej motto to: „pracuj ciężko, przekąszaj często”. Hom jest uznaną artystką przez m.in. Communication Arts, The Art Directors Club czy Klub Type Directors. Pracowała dla takich marek jak Starbucks, Google, AT & T, YouTube.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Newsletter Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kupon o wartości 20PLN w prezencie! *

* w każdej chwili możesz się wypisać