Każde Twoje zamówienie to prowizja dla artysty!

Zespół Artiglo / 23.05.2016

5 aplikacji, dzięki którym zawsze będziesz miał sztukę na wyciągnięcie ręki

Kochasz sztukę i chcesz się nią otaczać każdego dnia? Nie musisz chodzić codziennie do galerii lub muzeum, możesz mieć ją na wyciągnięcie ręki. Sprawdź 5 aplikacji, które ułatwią Ci to ułatwią!

1. Google Art Project

Chociaż nie jest to aplikacja, znajdziesz w Google Art Project ponad 245 tys. dzieł sztuki w rozdzielczości do 1 gigapiksela, co pozwala na dokładniejsze obejrzenie dzieł, niż gdyby chciało się to zrobić przytykając oko lub nos do płótna. W efekcie możemy dostrzec każde pociągnięcie pędzlem oraz najdrobniejsze zmiany powstałe pod wpływem czasu. Google Art Project umożliwia wirtualne wycieczki po kilkuset instytucjach kultury z całego świata, w tym z Polski, znajdziemy tam możliwość zwiedzenia  m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Zamku Królewskiego w Warszawie. Wejdź tutaj i sprawdź wszystkie aplikacje partnerów Google Art Project.

2. DailyArt

Codzienna dawka sztuki. Każdego dnia uzyskujemy dostęp do jednego dzieła wraz z pakietem informacji o obrazie i jego autorze. Daily Art zostało stworzone przez Polaków. Aplikacja dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.

3. Art Puzzle

Przyjemna i łatwa aplikacja umożliwiająca układanie puzzli z motywami ponad 50 obrazów wielkich artystów, m.in.: Paula Gauguina, Vincenta Van Gogha, Claude’a Moneta, Leonarda Da Vinci, Francisca de Goya, Paula Cézanne’a. Jak to działa? Wybieramy obraz z galerii, ustawiamy poziom trudności i zaczynamy zabawę. Aplikacja, dzięki swojej prostocie może być użytkowana nawet przez małe dzieci, dzięki czemu oswajają się ze sztuką. Za wadę narzędzia można uznać brak funkcji edukacyjnej, z powodu braku informacji o danym dziele.

4. MoMA Books

Aplikacja stworzona dla Museum of Modern Art umożliwia przeglądanie jej ogromnego elektronicznego księgozbioru, pobierania darmowych fragmentów publikacji, a także na  kupowanie wybranych publikacji i zapisywanie ich na swoich urządzeniach mobilnych. Dużą zaletą narzędzia jest to, że umożliwia ono również dostęp do publikacji, które nie są już dostępne w druku.

5. Guides4Art

Prywatny przewodnik po muzeach i galeriach w Twoim smartfonie, będący interaktywnym wsparciem dla zwiedzających wystawy. Bogate i ciekawe opisy dzieł stanowią doskonałe uzupełnienie dla ograniczonych informacji znajdujących się przy eksponatach. Dzięki aplikacji możliwe staje się zrozumienie dzieła oraz poznanie kontekstu jego powstania. Aplikacja aktualizowana i rozwijana jest we współpracy z muzeami oraz użytkownikami.

Newsletter Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kupon o wartości 20PLN w prezencie! *

* w każdej chwili możesz się wypisać