Każde Twoje zamówienie to prowizja dla artysty!

Zespół Artiglo / 29.08.2016

5 najciekawszych twórców ożywiających sztukę

Czasy kontaktu z dziełami wielkich mistrzów, w zakurzonych muzeach minęły. Dziś chcemy mieć sztukę blisko siebie w przyjaznej formie. Wiedzą o tym twórcy, którzy animują obrazy i tworzą z nich scenki jak z komiksów. Swoją twórczością wywołują uśmiech lub wzrost ciśnienia, skłaniają do zastanowienia i przede wszystkim serwują porcję sztuki, inspirując i edukując. Poznajcie pięciu twórców, którzy ożywiają sztukę i możliwe, że malarze przewracają się przez nich w grobach.

A.L. Crego

Crego, pochodzi z Hiszpanii i w swojej twórczości bazuje na sztuce miejskiej. Korzystając z techniki cinemagraph, animuje murale, często ironicznie odnosząc się do współczesnej cyfrowej ery.

Crego

Zobacz więcej na: giphy.com/alcrego

 

Dobre Sztuki

Profil tworzony jest przez Dominikę, Paulinę i Anię z Grupy Smacznego. Biorą na warsztat największe dzieła malarskie, przerabiają je, animują, opatrują komentarzami i puszczają w internet, rozweselając tysiące fanów i sprawiając, że autorzy pierwowzorów najprawdopodobniej „przewracają się w grobach pod wpływem ich działalności (od)twórczej”.

Same o swojej działalności mówią: „Sztuka to efekt uboczny inspiracji. Ożywianie sztuki to dla nas sposób radzenia sobie z podziwem i zazdrością, który w nas budzi. Bawimy się formą, ucząc się od dawnych mistrzów, mając nadzieję, że nasze interpretacje sztuki dawnej urozmaicą czas nam i naszym odbiorcom”.

oryginał: Gustav Klimt - The Kiss

Zobacz więcej na: www.facebook.com/funartsproject/

Kiszkiloszki

Śmiertelnie poważna sztuka w dosłownym znaczeniu tworzona przez Kajetana Obarskiego, człowieka renesansu i … internetu. Pisze o kulturze na łamach strony obszary.com, publikuje zdjęcia na blogu Niedobrze, zapisuje swoje przemyślenia na stronie kajetanobarski.blogspot.com oraz działa w zespole Die Ügly Playboys. Kajetan animuje dzieła wielkich malarzy, tworząc przeważnie dramatyczne historie, w których śmierć i ludzka marność stanowią główny temat.

Kajetan o swoim stosunku do sztuki mówi: „Sztuka ma rzecz jasna wiele wymiarów. W kontekście tego czym ja się zajmuję, potwornie generalizując, dzielę ją na dwoje. Jest sztuka, która mnie fascynuje i sztuka, nad którą się pastwię, między innymi rujnując tak zwane arcydzieła tejże dziedziny. Zasady i reguły w niej zawarte istnieją po to by je łamać, opatrywać w gips i zapisywać grubym markerem. I oby się nie zrosły. Człowiek przychodzi na świat i albo akceptuje zastaną rzeczywistość, albo ją w jakiś sposób kontestuje. Wydaje mi się, że tym właśnie się zajmuję. Sztuka jako taka jest więc dla mnie również podwórkiem, na którym co prawda buduję swoje piaskowe zamki, ale z równie wielką przyjemnością wyprowadzam na nie bardzo najedzonego pieska”.

Kiszkiloszki

Zobacz więcej na: www.facebook.com/kiszkiloszki/

Scorpion Dagger

Gify tworzone w technice kolażu, bazujące na obrazach wielkich mistrzów Renesansu. Brzmi poważnie, a jak jest w rzeczywistości? Sprawdźcie sami!

Scorpion Dagger o swoim stosunku do sztuki powiedział nam: „Staram się nie myśleć za dużo o tym, czym jest sztuka, ale lubię definicję, która mówi, że sztuka to coś, w czym ludzie uczestniczą, aby znaleźć nowe spojrzenie na świat wokół nich. Animowanie sztuki sprawia mi wiele radości, ponieważ kiedy to robię, gubię się w tym małym świecie, który mam przed oczami i świetnie bawię się, eksplorując zakamarki swojej wyobraźni. Nie chciałbym brzmieć zbyt banalnie, ale jest to miejsce do którego chodzę, kiedy chcę uciec na jakiś czas”.

scorpion

Zobacz więcej na: www.facebook.com/jameskerrscorpiondagger/

Sztuczne Fiołki

Ponad 170 tysięcy fanów i niezliczona liczba hejterów bezskutecznie wojująca z obrazą uczuć religijnych, wspieraniem środowiska LGBT i innych mniejszości. Fiołki aktywnie relacjonują bieżące wydarzenia z kraju i świata, zamieszczając na profilu obrazy opatrzone autorskimi – przeważnie mocno ironicznymi – komentarzami. Sami o sobie piszą: „sztuczno-historyczny magazyn komiczno-tragiczny/głos wolny wolność ubezpieczający [ukryta opcja lewacka]”. Jedni ich kochają, inni nienawidzą. Pewne jest to, że swoją działalnością rozpowszechniają sztukę w sieci, wplatając malarstwo do codziennego życia tysięcy internautów.

Félix Vallotton (1865-1925) – malarz szwajcarski.

Zobacz więcej na: www.facebook.com/SztuczneFiolki/

 

Newsletter Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kupon o wartości 20PLN w prezencie! *

* w każdej chwili możesz się wypisać