Każde Twoje zamówienie to prowizja dla artysty!

Zespół Artiglo / 20.10.2016

Artysta miesiąca: Julia Pott

Zapytana w dzieciństwie o to, kim chce być w dorosłym życiu, odpowiadała poważnie „balonem”. Pomimo tego, że jej marzenie nie spełniło się, pozostała z głową w chmurach i tworzy baśniowe ilustracje oraz animacje dla tysięcy fanów na całym świecie. Poznajcie Julię Pott!

Kiedy była małą dziewczynką, jej mama zachęcała ją do przenoszenia na papier swoich nocnych koszmarów i razem przed snem dopisywały do nich historie. Dzięki silnemu wsparci rodziców, którym zależało na rozwoju talentu córki, Julia rozpoczęła naukę animacji w wieku 16 lat. W 2007 roku ukończyła Kingston University w Londynie, a następnie Royal College of Art. Obecnie mieszka i pracuje w domowym studiu w Los Angeles, gdzie przeprowadziła się z Brooklynu w Nowym Jorku. Jej prace doceniane są całym świecie, biorąc udział i wygrywają nagrody na festiwalach filmowych m.in.:  Sundance Film Festival, czy SXSW Festival.

Julia czerpie inspiracje głównie z literatury i romantycznych komedii. Książki są dla niej najcenniejszym źródłem natchnienia, dzięki nim ożywia historie i postaci wykreowane wcześniej w umyśle. Sama przyznaje, że nigdy nie jest w pełni usatysfakcjonowana z efektów swoich prac, zanim nie podzieli się nimi z innymi. Uważa jednak, że nie warto tworzyć tego, czego oczekują inni, a to, co chcemy sami przekazać i powiedzieć. Pracuje w domu, gdzie czuje się najbardziej komfortowo i bezpiecznie, dlatego może podejmować odważniejsze decyzje i tworzyć nowe projekty.

657d5887592a9144-always1_squareOrganizacja dnia pracy Julii może być wzorem dla innych freelancerów.  Stara się wykorzystywać czas najbardziej efektywnie, dlatego pracuje intensywnie do obiadu, później wychodzi na spacer lub po zakupy, a po południu, gdy ma więcej energii pisze teksty do animacji. Po całym dniu, najchętniej leży na sofie do góry nogami i je precle, albo spotyka się z przyjaciółmi. Ogromnie ważną rolę w jej życiu pełnią bliscy, pasje i drobne przyjemności. Dzięki wprowadzeniu równowagi miedzy życiem zawodowym i prywatnym, działa efektywniej i czerpie więcej satysfakcji z działań.

Obecnie Julia pracuje jako freelancer dla klientów zewnętrznych m.in. Bat for Lashes, Etsy, Malibu, czy Skin Cosmetics. Jej prace można kupić na popularnych przedmiotach codziennego użytku jak t-shirty, poduszki czy przyklejane tatuaże.

aecde59f2eb57033-virgin_juliapott_doll_cleanup_final_11Jan2013

Zobacz więcej prac Julii Pott:

juliapott.com

instagram.com/juliapott

facebook.com/Julia-Pott-Illustration

Newsletter Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kupon o wartości 20PLN w prezencie! *

* w każdej chwili możesz się wypisać