Każde Twoje zamówienie to prowizja dla artysty!

man-working-on-website-layout-picjumbo-com
Zespół Artiglo / 23.05.2016

Jak narodziło się Artiglo?

Kochamy estetykę, design i rzeczy ładne. Wierzymy, że #SztukaJestWszędzie. Nie chcemy jej zamykać w ramach i budynkach instytucji. Pragniemy otaczać się nią każdego dnia, dlatego postanowiliśmy stworzyć Artiglo – niestandardowy dom sztuki tworzony przez artystów dla wszystkich miłośników designu.

Co nas wyróżnia?
Oferujemy wysokiej jakości produkty użytkowe opatrzone wyjątkowymi designami stworzonymi przez artystów. Wśród nich znajdziesz ubrania, elementy wystroju wnętrz, produkty do kuchni i gadżety. Wykorzystując nowoczesne technologie druku sami nanosimy designy na przedmioty w naszym warszawskim biurze. Nie tylko przekazujemy prowizję ze sprzedaży każdego produktu opatrzonego projektem danego twórcy, ale wspieramy artystów w promocji organizując konkursy i wyróżniając tych najbardziej aktywnych.

Do czego dążymy?
Pragniemy być marką top of mind w swojej kategorii. Miejscem, które jako pierwsze odwiedzają osoby szukające w internecie wysokiej jakości designów na rzeczach codziennego użytku. Chcemy zarażać miłością do estetyki i sprawić, aby sztuka stała się dostępna dla każdego w myśl zasady #SztukaJestWszędzie.

Jak powstało Artiglo?
Na pomysł stworzenia artiglo wpadli Mikołaj Szymański, CEO agencji interaktywnej KERRIS, wspólnie z Piotrem Sztenkielem, właścicielem sklepu internetowego MyGiftDna.pl. Postanowili połączyć siły z zespołem AIP Seed Capital, by wspólnie zrealizować ten innowacyjny projekt, który po miesiącach pracy zadebiutował w sieci w lipcu 2015 roku.

Pierwsze miesiące działania artiglo to okres intensywnej pracy, sukcesów, ale i wielu błędów. W lutym 2016 roku projekt został w całości przejęty przez Mikołaja Szymańskiego oraz zespół KERRIS i rozpoczął się proces znaczących zmian, z których kluczowe ukończono do czerwca 2016 roku.

Więcej na ten temat przeczytacie w jednym z kolejnych wpisów.

Newsletter Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kupon o wartości 20PLN w prezencie! *

* w każdej chwili możesz się wypisać