Każde Twoje zamówienie to prowizja dla artysty!

designer
Zespół Artiglo / 03.08.2016

Jak zwiększyć sprzedaż w Artiglo?

Mówi się, że dobrych artystów docenia się dopiero po ich śmierci. Tworząc prace do szuflady lub nieśmiało pokazując je wybranym i jednocześnie licząc na uznanie, można uznać to powiedzenie za przykrą przepowiednię… Jeśli jednak nie chcesz czekać biernie na docenienie własnej pracy, weź sprawy w swoje ręce i zadbaj o rozpoznawalność, a przy okazji też o finanse.

1. Zadbaj o jakość swoich designów
Podstawą sukcesu jest jakość i oryginalność wystawianych prac. Twórz i rozwijaj własny styl, inspiruj się innymi, ale nie kopiuj pomysłów. Postaw na indywidualizm i niezależność w pracach, jednocześnie dbaj o najwyższą jakość wykonania designu.
Doceniamy starania współpracujących z nami artystów, dlatego co tydzień wybieramy jeden design i promujemy go szerzej, ponadto wyróżniamy prace o najwyższej jakości estetycznej oraz nagradzamy artystów, których prace sprzedają się najlepiej. Organizujemy specjalne akcje, w których przekazujemy bony umożliwiające do odebrania upominków z własnymi designami, abyście mogli zobaczyć, jak Wasze prace prezentują się w rzeczywistości na danym przedmiocie.
Dokładaj starań, aby Twoja galeria była najwyższej jakości, a my odwdzięczymy się za efekty i pomożemy Tobie w dalszej promocji twórczości!

2. Twórz regularnie
Rozwijaj w sobie pasję do designu i motywuj siebie do regularnego tworzenia. Ustal sobie cel, np. jedna nowa praca tygodniowo lub dwie miesięcznie. Dzięki temu, Twoja galeria będzie systematycznie się rozwijać, a Twoi fani będą wiedzieli, że np. w każdy piątek mogą spodziewać się kolejnej pracy.
Twórczość daje nieograniczone możliwości, przekazywania swoich myśli, emocji, uczuć, poglądów. Znajduj w designie sposób na wyrażanie siebie, dzięki temu pasja działania będzie się zwiększać wraz z kolejnym projektem.

3. Zadbaj o opis prac
Dodając design do Artiglo, przygotuj odpowiedni opis i tagi, aby użytkownicy mogli go wyszukać. Staraj się wyczerpująco i precyzyjnie opisać projekt. Tagi powinny być hasłowe, ale jednocześnie precyzyjne i szczegółowe. Dzięki temu Twoje produkty zostaną łatwiej odnalezione w serwisie oraz będą lepiej widziane przez Google.

4. Otwórz się na sztukę użytkową
Umieść projekt na szerokiej gamie produktów, ale jednocześnie używaj tylko tych, na których praca wygląda rzeczywiście dobrze. Design na kubku lub desce do krojenia to nie profanacja, a pstryczek w nos stereotypowi elitarnej sztuki, bo #SztukaJestWszedzie!

5. Dbaj o swój PR
Żyjemy w czasach internetu, mamy nieograniczone możliwości, z których warto korzystać. Twórz i rozwijaj swojego bloga i profile w portalach Social Media (Facebook, Pinterest, Instagram, Tumblr). Wykorzystuj swoje kanały do informowania o nowych designach, rozszerzaniu się Twojej galerii, otrzymywanych wyróżnieniach, a także o akcjach specjalnych jak np. #PoznajArtiglo, dzięki której otrzymujemy na kartę podarunkową 10 zł za każde wydane 20 zł. Dzięki temu możemy mieć więcej produktów za mniej środków! Dbaj o swój własny PR, udzielaj się na forach, w grupach i stronach innych designerów. Pokazuj siebie i swoją sztukę na każdym kroki.

6. Pokaż się na naszym blogu
Chciałbyś lub chciałabyś opowiedzieć swoją historię, o tym co Cię inspiruje i motywuje do tworzenia oraz jakie masz plany oraz przy okazji pokazać swoje wyjątkowe prace? Napisz do nas na kontakt@artiglo.pl, chętnie zaprosimy Ciebie do wywiadu lub napiszemy o Tobie artykuł i opublikujemy go na łamach naszego bloga.

7. Twórz z nami Artiglo, poczuj się częścią jego
Tworzymy ten portal dla Was i innych, którzy tak jak my cenią unikatowe artystyczne produkty, dlatego Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne. Uczestnicz aktywnie w życiu Artiglo, dziel się przemyśleniami, komentuj, sugeruj zmiany i podsuwaj nowe pomysły na rozwój portalu. Uważasz, że powinniśmy zmienić ceny, dodać nowy produkt, przebudować jakiś element? Powiedz nam o tym! Jesteśmy na początku drogi i nie mam ogromnych zasobów, ale każde zdanie bierzemy do serca.

Jeśli możesz podzielić się swoim doświadczeniem i polecić inne sposoby promowania swoich prac, daj znać w komentarzu poniżej.

Newsletter Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kupon o wartości 20PLN w prezencie! *

* w każdej chwili możesz się wypisać