Każde Twoje zamówienie to prowizja dla artysty!

Zespół Artiglo / 23.11.2016

Kup świąteczne kartki zaprojektowane przez Dobre Sztuki i pomóż dzieciom z hospicjum

Sztuka ma wielką moc, może dawać radość, wywoływać emocje, skłaniać do głębokich przemyśleń, śmieszyć, ale też… pomagać. Wiedzą o tym Dobre Sztuki które stworzyły kolekcję kartek świątecznych, z których całkowity przychód ze sprzedaży trafi do potrzebujących dzieci z hospicjum Pomorze Dzieciom, możesz je kupić tutaj.

Dobre Sztuki (Ania, Dominika i Paulina) to grupa trzech ilustratorek, które w ramach studia animacji Grupa Smacznego, powołują do życia klasyczne działa wielkich malarzy, animując je i dodając do nich swoje spojrzenie. Jak same o sobie mówią: „Sięgamy po pastisz i parodię, otwierając znane dzieła na nowe interpretacje i bawiąc się sztuką. Leonardo da Vinci, Vincent Van Gogh, Frida Kahlo, Caravaggio… oni wszyscy przewracać się będą w grobach pod wpływem naszej działalności (od)twórczej”.

Chociaż znane są głównie z zabawnych, ironicznych animacji wielkich twórców, zaprojektowały kartki świąteczne, które odnoszą się do tradycyjnego wizerunku świąt Bożego Narodzenia, nie mogło w nich jednak zabraknąć oryginalnych elementów, jak np. czerwone trampki u jednego z trzech króli, którzy przyszli oddać pokłon Jezusowi. Zobaczcie sami!

big (3)

big (4)
big

big (1)

big (2)

big (5)

Prace Dobrych Sztuk możecie znaleźć m.in. na Tumblerze i u nas! Sprawdźcie profil Dobrych Sztuk, wkrótce pojawi się więcej designów.

Newsletter Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kupon o wartości 20PLN w prezencie! *

* w każdej chwili możesz się wypisać