Każde Twoje zamówienie to prowizja dla artysty!

Zespół Artiglo / 01.06.2016

Moderacja, wyróżnienia, konkursy – czyli więcej o współpracy z artiglo

Drodzy artyści, mamy nadzieję, że niektórzy z Was zdążyli zauważyć, że na przełomie lutego i marca rozpoczęliśmy proces gruntownych zmian w ramach artiglo. Wszystko po to, aby stworzyć jeszcze bardziej wyjątkowe miejsce w sieci, które cechuje się jakością w każdym obszarze.

Usprawnienia nie mogły, więc ominąć również zakresu naszej współpracy. Skupiliśmy (i nadal skupiamy się) na kilku obszarach:

 1. Selekcja designów
  Na start jeszcze w marcu całkowicie pozbyliśmy się z naszego serwisu prac niepochodzących bezpośrednio od zarejestrowanych w artiglo projektantów (czyli bazy Fotolii). W skali firmy zaowocowało to sporym spadkiem zamówień, ale jednocześnie pozwoliło nam wyeksponować to, co wyróżnia artiglo na tle innych serwisów czyli designy od wyjątkowej społeczności.
 1. Nowy system i zwiększenie wymagań technicznych
  Kilka dni temu wrzuciliśmy wersję beta nowego systemu do umieszczenia projektów. Zwiększając wymagania co do jakości i formatu plików jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość druku również w przypadku dużych formatów oraz możliwie idealne odwzorowanie kolorów w często problematycznym procesie sublimacji.
 1. Większa przejrzystość serwisu i seria konkursów dla artystów
  Wprowadziliśmy moderację designów umieszczanych w naszym serwisie oraz uporządkowaliśmy system wyróżnień tak, aby był jak najbardziej przejrzysty. Rozpoczynamy również serię regularnych konkursów dla artystów, kolejny już w czerwcu (stay tuned!). Ten punkt wymaga największych wyjaśnień, dlatego poświęcamy mu resztę wpisu.

Moderacja
Celem moderacji nie jest oczywiście ograniczenie wolności artystycznej! Nie chcemy wnikać w Waszą wizję i nie modyfikujemy w żaden sposób Waszych projektów. Designy przed umieszczeniem w serwisie wymagają weryfikacji, dlatego sprawdzane są pod kątem:

 • Dopasowania do produktów dostępnych w artiglo.
 • Możliwości wykonania (wielkość i jakość pliku vs. wymagania druku).
 • Opisu i tagów, które są niezbędne do odnalezienia Waszego projektu zarówno przez klientów jak i wyszukiwarkę Google..
 • Jakości samej pracy graficznej zarówno pod kątem estetycznym, jak i technicznym.

Po umieszczeniu przez Was designów staramy się je niezwłocznie akceptować lub przesyłać uwagi dotyczące tego co należy poprawić, aby praca mogła zostać zaakceptowana.

Staramy się umożliwić nielimitowany dostęp do artiglo, niestety czasem dbając o jakość naszej platformy jesteśmy zmuszeni do odrzucenia niektórych prac również ze względu na niskie walory artystyczne. Do najczęstszych powodów należą:

 • Plagiaty prac dostępnych w innych miejscach lub istniejących już w artiglo.
 • Serie kilkunastu zbliżonych projektów różniących się tylko drobnym elementem.
 • Dodanie zdjęcia lub skany kiepskiej jakości.
 • Prace o niskich walorach artystycznych i prace niedokończone, którymi z naszego doświadczenia Klienci nie są zainteresowani.

Dlaczego moderujemy designy?
Chcemy, aby Klienci w artiglo znaleźli tylko dobre lub świetne projekty.

 • Wielokrotnie zdarzało się, że Klienci zamawiali produkt, który nie mógł być wykonany w odpowiedniej jakości ze względu na zbyt niską jakość pliku.
 • Wiele świetnych designów traciło szansę na większą ilość zakupów przez kiepskie dopasowanie do produktów i brak opisów.

Wyróżnienia i designy tygodnia
Zostawiając drogę do artiglo otwartą dla artystów na różnym etapie rozwoju swoich umiejętności, chcemy dodatkowo uhonorować tych z Was, którzy publikują w serwisie najlepsze projekty. Wyróżnienia i tytuły były dostępne od dłuższego czasu jednak nadszedł moment na ich uporządkowanie i lepsze wyjaśnienie ich działania.

Design tygodnia i odznaczenie niebieską gwiazdką
Począwszy od 6 czerwca 2016 roku w każdy wtorek zespół artiglo będzie przyznawał tytuł designu tygodnia dla wybranej pracy spośród tych dostępnych w serwisie oraz wyróżnienia (niebieska gwiazdka) dla projektów odznaczających się pomysłem i jakością wykonania na tle pozostałych designów.

Dlaczego warto starać się o wyróżnienie?
Korzyścią z uzyskanych wyróżnień i tytułu designu tygodnia jest lepsza widoczność pracy wśród klientów artiglo. Prace te pokazywane są wyżej na każdej podstronie oraz publikowane w naszych kanałach komunikacji (facebook, instagram, newsletter).

Design tygodnia jest dodatkowo promowany poprzez 15 procentową zniżkę na wszystkie produkty, na których jest umieszczony.

Wierzymy, że już wkrótce poza potencjalnymi korzyściami finansowymi tytuł ten będzie również cennym wpisem wśród Waszych artystycznych dokonań oraz elementem przyciągającym do artiglo najlepszych polskich i światowych grafików oraz ilustratorów.

Konkursy
Dodatkowo, kilka razy w roku organizujemy konkursy dla artystów, w których poza standardową prowizją można wygrać atrakcyjne nagrody oraz zdobyć spory rozgłos. Kierowane są one zarówno do nowych artystów, jak i tych projektantów, którzy są już z nami od dłuższego czasu. Kolejna edycja już wkrótce!

PS Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach (lub prywatnie na chacie i/lub mailu kontakt@artiglo.pl) jak oceniacie zmiany, jakie widzicie problemy, czego Wam brakuje w artiglo. Wszystkie pomysły rozważymy, a najlepsze nagrodzimy i wprowadzimy w życie.

Newsletter Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kupon o wartości 20PLN w prezencie! *

* w każdej chwili możesz się wypisać