Każde Twoje zamówienie to prowizja dla artysty!

Zacznij-kochać-design-Jak-kolekcjonować-polską-sztukę-użytkową
Zespół Artiglo / 05.10.2016

To się czyta! „Zacznij kochać design. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową”

12 października nakładem Wydawnictwa Marginesy ukaże się książka Beaty Bochińskiej „Zacznij kochać design Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową”. To wyjątkowy poradnik dla wszystkich zainteresowanych wzornictwem, zarówno amatorów jak i bardziej doświadczonych kolekcjonerów.
Publikacja pokazuje, że moda na vintage trwa w najlepsze. Rzetelna wiedza o przeszłości zebrana na łamach 240 stron pomaga zrozumieć wartość współczesnego designu, a także nadchodzących trendów we wzornictwie, a liczne ilustracje inspirują i wyostrzają apetyt na unikalne przedmioty. Książka stanowi cenne kompendium wiedzy i porad dla obecnych i przyszłych kolekcjonerów pięknych przedmiotów użytkowych.

Autorka o swojej książce pisze: „zacznij kochać dizajn, ale kochaj mądrze. Kolekcjonowanie to namiętność, ta jednak potrafi być ślepa. A zatem szukaj – ale wiedz, gdzie warto. Szperaj – ale pamiętaj, czego chcesz. Pozwól się zaskakiwać – ale nie oszukiwać. Jak trzeba, szarpnij się na przedmiot twojego pożądania – ale nie szastaj pieniędzmi. Pasja kolekcjonerska – przynajmniej na początku – potrzebuje przewodnika”.

Beata Bochińska, ukończyła historię sztuki, w latach 2006-2012 była szefową Instytutowi Wzornictwa Przemysłowego. Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych dizajnowi. Producentka i współautorka filmów dla telewizji i contentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki dizajnu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Obecnie pracuje jako kuratorka międzynarodowych wystaw, wykładowczyni, jurorka konkursów projektowych, a także współpracuje z największymi sieciami wyposażenia wnętrz i producentami przedmiotów codziennego użytku.

Książkę „Zacznij kochać design, Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową” można kupić przedpremierowo w serwisie Patyna.pl, od 12 października będzie dostępna w księgarniach w całym kraju.

Zacznij-kochać-design-Jak-kolekcjonować-polską-sztukę-użytkową

Więcej informacji:

www.facebook.com/Bochinska.Design1/

marginesy.com.pl/sklep/produkt/133062/zacznij-kochac-dizajn-jak-kolekcjonowac-polska-sztuke-uzytkowa

Newsletter Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kupon o wartości 20PLN w prezencie! *

* w każdej chwili możesz się wypisać